آیین پایانی اجلاسیه روابط کار کشور با حضور معاون روابط کار و جمعی ا مدیران کل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیران کل کلیه ادارت کل، نمایندگان کارگری و کارفرمایی کشور و نیز معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری فارس در شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سید حسن هفده‌تن، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تقدیر و تشکر از معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری فارس، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، عوامل اجرایی اجلاسیه سه جانبه روابط کار کشور در شیراز و نیز مدیریت هتل شیراز در برگزاری این برنامه، گفت: اخلاق‌مداری به‌عنوان فلسفه معیشت در دنیا، توسعه پایدار جامعه، تعامل سازنده با مردم و مثبت گرایی بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های مهم مدیران مثبت‌گرایی و اعتماد به نفس خدایی است، افزود: این ویژگی مهم چه در بخش دولتی و چه در بخش انجمن‌های صنفی حائز اهمیت است.

هفده‌تن با اشاره به اهمیت بازرسی کار در جامعه و ضرورت تغییر در باور جامعه نسبت به بازرسی کار، خاطرنشان کرد: باید به کافرما بفهمانیم و باور قلبی ایجاد کنیم که بازرس کار به کارگاه نیامده است تا کارفرما را جریمه کند بلکه آمده است تا محیط کار و رفتار نیروی کار را ایمن کند.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشریح ویژگی‌های فرهنگ کار، ترویج فرهنگ ایمنی را زیرساخت فرهنگ کار دانست و بر ایجاد فرآیند قانونی برای ترویج فرهنگ ایمنی و فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه تأکید کرد.

هفده‌تن با اشاره به برنامه‌های روابط کار در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی، از طراحی مدل‌های جدید بازرسی کار خبر داد و تصریح کرد: راهبرد اصلی در مدل‌های جدید استفاده از قابلیت و ظرفیت‌های تشکل‌های کارگری و کارفرمایی است و با این اولویت، رانت، فساد، انحصار و دلالی از وابط کار برداشته شده و به جای انحصار، رقابت به وجود می‌آید.

وی با بیان اینکه بری دستیابی به راهبرد اصلی نیازمند برنامه‌های HSE هستیم و باید کمک کرد تا شرکت‌های ایمنی شکل بگیرد، خاطرنشان کرد: با توجه به آیات قرآن صیانت از نیروی کار لازم است چرا که با جان انسان‌ها سروکار دارند و برای ایمنی کار باید نرم افزار ایمنی را یک‌پارچه و سراسری کنیم.

هفده‌تن با تأکید بر اینکه باید آموزش‌های صنفی تشکلات کارگری و کارفرمایی برای توسعه آموزش اولویت داده شود و کمک‌های لازم برای نهادهای مدنی از طریق سازمان تأمین اجتماعی به تشکلاتی بیشتر باشد که در اجرای کارها کمک می‌کنند، گفت:‌ کمک‌ها به تشکلات بر اساس یک شاخص‌ صورت می‌گیرد و آن شاخص کاهش حوادث ناشی از کار به‌ویژه حوادث ناشی از کار در کارگاه‌های ساختمانی است.

ضرورت تأمین امنیت مسئول ایمنی در کارگاه‌ها

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: شرایط محیطی در دنیا بسیار متغیر و محدودیت فکری بشری اصلی خدشه‌ناپذیر است و اگر آیین‌نامه‌ها با شرایط روز سازگاری ندارد باید پیشنهاد اصلاحی ارائه شود و مدیران و کارشناسان در این راه تلاش خود را به‌کار بندند.

محمد اصابتی، مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این آیین با تقدیر و تشکر از مدیرکل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس و نیز عوامل اجرایی اجلاسیه در شیراز گفت: تقریبا حدود پنج ماه پیش، با پیشنهاد معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مدلی ارائه شد و از استان‌ها، تشکلات کارگری و کارفرمایی نیز نظرخواهی صورت گرفت و هم اکنون مدل قطعی و برای اجرایی شدن نیازمند کار است.

وی با بیان اینکه این مدل نیز دارای مقدمه، اهداف، سیاست‌ها، برنامه‌ها و روند اجرایی بوده و در طراحی آن از ظرفیت‌های قانونی استفاده شده است، افزود: در این مدل باید ملاحظاتی صورت گیرد و از آن جمله اینکه امنیت شغلی مسئول ایمنی و افسری که در کارگاه در نظر گرفته می‌شود، چگونه خواهد بود چرا که این فرد در صورت طرح ایرادی به کارفرما ممکن است دچار مشکل شود.

اصابتی از پایه و قاعده آموزش به عنوان یکی دیگر از الزامات مورد توجه در مدل جدید بازرسی کار یاد کرد و افزود: برای ارتقای فرهنگ ایمنی باید اطلاعات وجود داشته باشد و ارزیابی و شناسایی خطر صورت گیرد.

معاون روابط کار وزرارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد:‌استان‌ها باید ظرف یک هفته نظرات خود را اعلام کنند تا در تدوین الزامات اجرایی لحاظ شود.

باید تحول قانون کار با رویکرد برد – برد در تعامل کارگر و کارفرما صورت گیرد

سهراب مختاری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز در این جلسه در سخنانی با تقدیر از معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، انجمن‌های صنفی کارفرمایی مدیران شرکت‌های خدماتی، پشتیبانی و فنی مهندسی استان فارس، کانون سراسری انجمن‌های صنفی مسئولین حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت کار کشور نسبت به اجرایی شدن تحولات در قانون کار ابراز امیدواری کرد.

وی همچنین بر بازنگری و تفکیک مسائل حاکمیتی از غیرحاکمیتی برای واگذاری تصدی گری‌ها تأکید کرد و افزود: با توجه به الویت‌های دولت می‌توان اموری را که جنبه غیرحاکمیتی دارد را واگذار کنیم و عملیات واگذاری تصدی‌گری‌ها را سرعت بخشید.

مختاری بر توجه به تجربیات استان‌ها در تحول قانون کار و تدوین آیین نامه‌های جدید تأکید کرد و گفت: در تأیید صلاحیت پیمانکاران در برخی استان‌ها از جمله فارس اقداماتی خوب و مناسبی صورت گرفته که در تحول قانون کار و تحولات مدیریتی می‌توان از آنها بهره برد.

روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس
۱ آبان ۱۳۹۳ ۲۱:۰۷